Clive Barker: Galilee

Posted by kitaplog

Hakkında pek birşey bilmeden önce ve Galilee’yi okuduğumda Amerikan kökenli olduğunu düşünmüştüm. Ayrıca henüz sadece tek kitabını okumuş olsam da başka kitaplarını takip etmeyi düşündüğüm fakat henüz gerçekleştiremediğim bir yazar Barker.

Galilee dediğim gibi ilk yazarın okuduğum ilk kitabı. Roman oldukça uzun ama okuyucuyu kesinlikle sıkmıyor. Böyle olunca sayfalar boyunca anlatılanları takip edebiliyor insan. Geary ailesinden bahsederek başlıyor roman. Daha başlarında ailenin ne kadar güçlü, paralı, zengin ve etkili olduğu konusunda bir bilgi alıyorsunuz. Bir de tabii karşı aile var: Bararossa ailesi.

 

 

Böyle bir durumda kişinin aklına, eğer izlemişse “Aaa! Dallas!” gibi bir düşünce gelebilir: “Gelmesin :)” Romanda çok daha fazlası var. Sayfalar ilerledikçe iki ailenin geçmişine doğru inmeye başlıyor yazar. Romanı Amerika tarihi boyunca geriye doğru izliyoruz ki bu yaklaşık 100 yıl demek, sonrasında Amerika dışında da devam ediyor. Galilee’nin hikayesini, ailenin hikayesini, geçmişleri boyunca yaptıklarını, karanlık kapılar arkasında saklananları, kısacası büüyük ailelerde olması gerekenleri okumaya devam ediyoruz.

Genel olarak düşününce oldukça okunabilir bir kitap olduğunu ve özellikle son bölümlerinin gayet güzel olduğunu eklemek gerekir.

.

.

.

***


One Response to “Clive Barker: Galilee”

  1. Bu kitabi bende okudum. Oldukca ilginc bir kitap oldugunu söylenmem gerekiyor. Ama kitap asiri derecede uzun oldugu icin belli bir düzeyde okuyucuyu yordugunu düsünüyorum. Hatta yazarin kitabi bosu bosuna bu kadar uzattigini da belirtmek istiyorum. Bana hic mantikli gelmemisti.

    Kitap uzun olmasina uzun ama sonunda ne olacak diye merak ediyorsunuz. En büyük tavsiyem sakin kitabin sonunu merak ederek okumaya kalkmayin. Cünkü anlamazsiniz kesinlikle. Sonuna kadar sabirla okuyun, beklediginize kesinlikle degecektir.

Leave a Reply